tel.: +420 602 749 367
info@durativapreciz.cz

Dopravníky

Výroba dopravníků se zaměřením především na atypické druhy dopravníků, které jsou určené převážně pro potravinářský průmysl, chemický průmysl a sklady. Provedení a konstrukce jsou vždy přizpůsobovány konkrétním požadavkům daného provozu.

dopravník sypkých materiálů
dopravník sypkých materiálů
sekv.modulární dopravník
sekv.modulární dopravník
gravitační doravník nerezový
gravitační doravník nerezový
insp.dopravník 1
insp.dopravník 1
insp.dopravník
insp.dopravník

Pro výrobu dopravníků používáme materiály konstrukčních ocelí s různými druhy povrchových úprav (zinkování, komaxit). Dalšími materiály jsou nerezové oceli a profily z hliníkových slitin.

Výroba dopravníků

dopravníky pro přepravu kusových výrobků, drobných dílců nebo surovin v potravinářském průmyslu, dopravníky pro přepravu konečných produktů ve skladech nebo ve výrobní lince pro snažší manipulaci s materiály při zpracování

Provedení, konstrukce, použité transportní prvky, elektronické ovládací systémy a elektropohony jsou přizpůsobovány konkrétním požadavkům daného provozu.

Mezi základní druhy dopravníku z naší výroby patří

  • Pásové dopravníky horizontání
  • Pásové dopravníky vynášecí
  • Dopravníky s modulárními pásy
  • Dopravníky řetězové destičkové
  • Šnekové dopravníky
  • Válečkové gravitační dopravníky
  • Speciální dopravníky

K dopravníkům vyrábíme násypky, výsypky, boční vedení, obslužné pulty, plošiny atd.

Řetězové destičkové dopravníky

Destičkové dopravníky jsou určeny převážně k přepravě kusových výrobků různých vlastností především tam, kde je třeba zvýšená odolnost pásu vůči vyšším teplotám nebo vůči mechanickému poškození .
Jsou vhodné jak k samostatnému použití, tak pro zástavbu do větších dopravních celků, popř. výrobních a montážních linek. Konstrukce dopravníků umožňuje řešit několik tvarových úseků linky (zatáčky, lomené úseky apod.) na jeden pohon.

Pásové dopravníky horizontální

Pásové dopravníky jsou vhodné pro použití při přepravě kusových výrobků, drobných dílců či surovin v potravinářském průmyslu, konečných produktů ve skladech nebo ve výrobní lince.

Celkové provedení, konstrukce a použité materiály jsou přizpůsobeny daným požadavkům provozů, mohou být stacionární, mobilní, se stavitelnými výškami vstupů a výstupů, s bočním vedením atd.

Transportní pásy lze kombinovat s různými typy unašečů.

Využíváme šnekové elektropřevodovky nebo elektropohony ve válcích jako pohonné jednotky těchto dopravníků. Materiály používané k výrobě jsou konstr.oceli tř.11 s povrchovými úpravami zinkovaním, lakováním či komaxitováním, další materiály jsou nerezové oceli AISI304 nebo AISI 316.

Pásové dopravníky vynášecí

Tento typ pásových dopravníků je ideální pro přepravu sypkých materiálů či drobných částic s menší prašností. Dle dané specikace je použit nejvhodnější typ transportního pásu ze široké škály pro použití pásů pro lehký strojírenský průmysl až pro potravinářství.

Jako transportních pásů využíváme klasických pásů na nichž jsou navařeny unašeče nebo kapsy různých tvarů a rozměrů.

Tyto unašeče jsou navařeny pod úhly, dle sklonu dopravníku. Provedení dopravnílku může být celo-zakrytování nebo otevřený dle přepravovaného materiálu. Provedení konstrukce dopravníku, tak jako všech ostatních, může být stacionární, mobilní nebo jinak uzpůsobené danému provozu.

Součástí dopravníku mohou být násypky, výsypky, obslužné plošiny atd.

Šnekové dopravníky

Tyto dopravníky jsou ideální pro použití k dopravování a dávkování suchých sypkých hmot.

Přepravní prostor je tvořen trubkou nebo žlabem, uvnitř kterého se otáčí dopravní hřídel se spirálou-šnekem. Konstrukce šnekových dopravníků zohledňuje konkrétní výkonové a délkové požadavky zadavatele.

Provedení dopravníku odpovídá od typu dopravované hmoty a jejich vlastností. Jako pohonu využíváme třífázový asynchronní motor se šnekovou převodovkou. Dopravní výkon je možné regulovat pomocí frekvenčního měniče.

Pro automatizování chodu dopravníku je možné dopravníky vybavit snímacími čidli. Dle konkrétních požadavků lze vstupy a výstupy dopravníku opatřit uzavíracími šíbry.

Dopravníky s modulárními pásy

Modulární pásové dopravníky jsou převážně určeny pro použití k přepravě jak kusových předmětů, tak i sypkých a jiných drobných materiálů. Velký prostor pro využití v potravinářském průmyslu při zpracování zeleniny a ostatních surovin.

Modulární pásové dopravníky jsou modifikací pásových dopravníků, pás klasického typu je zde nahrazen pásem složeným z plastových článků. Pro výrobu modulárních pásových dopravníků používáme subdodávky od renomovaných výrobců v široké škále typů a materiálů. Konstrukce dopravníků je z nerezové nebo konstrukční oceli.

Na tyto druhy dopravníků využíváme pásy z plastů popř.oceli, s unášecími prvky a různými typy perforace. Provedení dopravníků od horizontálního, přes šikmé až po vertikální.

I zde je možno vyrobit dopravníky mobilní, stacionární, výškově stavitelné, které lze doplnit o další přídavná zařízení jako jsou odkapávací vany, násypky a výsypky, skluzy.

Speciální dopravníky

Tyto dopravníky jsou specificky určené pro použití k technologiím jako jsou zavalování samolepících etiket - wrap-round, přenášení obalů -přechody mezi dopravníkovými cestami,nebo mezi nesourodými operacemi při plnění, balení, etiketování či zavírání. Přítlačné dopravníky jsou vhodné pro vedení obalů pro etiketovací systémy, orienatci obalů atd.

šnekový dopravník odvažovací

Šnekové dopravníky

Šnekový dopravník s odvažováním..
zobrazit více informací

Chcete vědět víc ? Kontaktujte nás